Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni
 
 
Nawigacja
.:Szkoła:.
  Strona Główna
  Historia Szkoły
  Nadanie imienia
  Patron
  Dokumenty szkoły
  Rada Rodziców
  EWD 2015/2016
  EWD 2016/2017
  Współpraca z uczelniami
  Koncepcja pracy
  Misja szkoły
  Realizowane projekty
  Opieka profilaktyczna
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Biblioteka
  Plan lekcji
  Kalendarz
  Linki
  Webmaster
  Zapisy do Szkoły-druki
  Galeria

Dla uczniów
  Pedagog
  Dzwonki
  Świetlica
  Gimbus
  Zajęcia pozalekcyjne
  Regulamin ucznia
  Rzecznik Praw ucznia
  Wykaz Podręczników
  Gazetka Szkolna

Dla rodziców
  Działania profilaktyczne
  Procedury szkolne
  Poradnik dla rodziców dzieci 6 i 7 -letnich
  Stypendia naukowe dla uczniów
  Film - Jak używać mózgu w szkole? Wyzwania dla neurodydaktyki.

Nauczyciele
  Ustawy i rozporządzenia
  Ochrona nauczyciela jako funkcjonariusza publicznego

Lutynia
  Historia
  Bitwa pod Lutynią
  Zabytki
  Ciekawostki
  Parafia
  Ośrodek zdrowia
  Poczta
  Firmy
  Gm. Miękinia
  OSP


Przyjaciele

Życzenia wakacyjne...

Z okazji wakacji wszystkim uczniom i rodzicom życzymy udanego wypoczynku, samych słonecznych dni, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły! Dziękujemy za wspólnie spędzony rok i do zobaczenia we wrześniu!


Dyrektor i Pracownicy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni


 


"Nie lękajcie się Waszej młodości i Waszych glębokich pragnień szczęścia, prawdy, piękna i trwałej miłości"


                                      św. Jan Paweł II

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

Znów będą wakacje!


Dnia 23 czerwca uczniowie klas 4-6 SP i 1- 3 gimnazjum uroczyście pożegnali rok szkolny 2016/2017. Uroczystości rozpoczęły się od wspólnej mszy wszystkich uczniów szkoły. Następnie, za sztandarem, zebrani udali się do sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas drugich gimnazjum.


Pani Dyrektor przywitała zaproszonych gości, w tym Pana Wójta Jana Mariana Grzegorczyna, Panią dyrektor SCUW Ewelinę Mazurkiewicz, Pana Krzysztofa Politowicza –przedstawiciela firmy Mirbud, Panią Patrycję Pater przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły, przybyłych rodziców i uczniów. Osobom szczególnie zaangażowanym w pracę szkoły zostały wręczone przez Panią Dyrektor podziękowania.


Później uczniowie odebrali nagrody: Kacper Karpowicz za najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego, Agata Godzisz statuetkę Prymusa Gimnazjum, a Julia Biernacka statuetkę Prymusa Szkoły Podstawowej. Kolejny punkt programu stanowiło rozdanie świadectw z biało-czerwonym paskiem i dyplomów wzorowego ucznia. Absolwenci gimnazjum ,w pięknym występie pożegnali się ze szkołą. Uczniowie klas drugich gimnazjum wystąpili w krótkim programie i wręczyli starszym kolegom pamiątkowe statuetki.


Pani Dyrektor ogłosiła zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i życzyła absolwentom wielu sukcesów w nowych szkołach, a wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.


Anna Listwan,Cecylia Malz, Grażyna Szlączka
Dzień Pustej Klasy w wydaniu kl. III b

19 czerwca kl. III b przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Pustej Klasy”. Idei tego dnia przyświeca jeden cel- sprawić, aby sale lekcyjne w tym dniu były puste. Dla nas pomysłem na ten dzień było połączenie edukacji matematycznej, przyrodniczej  i polonistycznej z ruchem. Uczniowie podzieleni na drużyny zmagali się m. in. z takimi konkurencjami jak: bieg ortograficzny, bingo w przyrodzie czy bieg po chustę. Uśmiechom i radościom nie było końca a dzień w szkole nie wiadomo kiedy minął. Zachęcamy inne klasy, aby przyłączyły się z nami w przyszłym roku do tej akcji.


Wychowawca: Magdalena Łaska

Spotkanie "Płomyków" z Panem Leśniczym

Ostatnia w tym roku zbiórka Dziecięcej Drużyny Pożarniczej „Płomyki” odbyła się  w budynku OSP Lutynia. W czasie spotkania „Płomyki” gościły Pana Leśniczego, który przekazał nam bardzo cenną wiedzę. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda akcja gaszenia pożarów w lesie oraz jakie rodzaje pożarów mogą się w nim pojawić. Nie zabrakło również innych pytań takich jak: co zrobić, gdy zgubimy się w lesie, jak chronić się przed kleszczami, a także na czym naprawdę polega praca leśniczego oraz jak należy się  w lesie zachować. W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu i zadawanie istotnych pytań, „Płomyki” otrzymały broszurki informacje oraz chustki, które na pewno zostaną wykorzystane w czasie wycieczek po lesie. Po tak interesujących zajęciach aż żal było się rozstawać.


Opiekun grupy: Magdalena Łaska


 
Godziny pracy sekretariatu w okresie wakacji

 


W czasie wakacji sekretariat czynny dla interesantów


w godz. 7.30-15.00


 


DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM. PODSUMOWANIE AKCJI CZYTELNICZEJ POD HASŁEM „POCZYTAJ BRATKOWI”

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów klas trzecich, a także pomoc najmłodszym w adaptacji do szkoły. Spotkanie uczniów tych dwóch grup wiekowych  poprzedziło zapoznanie się z pacynką Bratka, który opowiedział o ciekawych zadaniach czekających na dzieci. Zachęcił do utworzenia kącika czytelniczego, gdzie będzie mógł mieszkać i pomagać dzieciom w czytaniu. Trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem czytali teksty o przełamywaniu nieśmiałości,  niesfornych literkach, bałaganie w plecaku, a młodsi koledzy bardzo aktywnie włączyli się w przebieg zajęć. Wyrażamy głęboką nadzieję, iż spotkania z Bratkiem zachęciły dzieci do rozpoczęcia niezwykłej przygody z czytaniem.


 Malwina Antosiewicz


 
UMIEM PŁYWAĆ

PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO „UMIEM PŁYWAĆ


 Projekt powszechnej nauki pływania to propozycja uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną na zajęciach pozalekcyjnych. W projekcie wzięło udział trzydzieścioro trzecioklasistów, którzy zostali podzieleni według swoich umiejętności pływackich. Najważniejsze cele projektu  ̶  opanowanie podstawowych umiejętności pływania, dbanie o własne zdrowie i sprawność fizyczną, korygowanie wad postawy oraz bezpieczne korzystanie z basenu   ̶  zostały zrealizowane w stu procentach. Uczniowie nie tylko kształtowali umiejętności pod okiem wykwalifikowanego instruktora, ale także świetnie się bawili. Największym osiągnięciem dla każdego dziecka było pokonanie własnego lęku przed wodą.


 Malwina Antosiewicz


 KRUS -z apelem w trosce o bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji

Godziny pracy sekretariatu 23.06.2017 r.

W dniu zakończenia roku szkolnego 2016/2017 dnia 23.06.2017 r. (piątek) sekretariat


dla interesantów czynny w godz. 7.00-14.30


Słodkie Czary Mary... Wycieczka do Wrocławia

W końcu Krasnoludki są niewidzialne...


Dnia 19 czerwca klasy Oab oraz klasa 1b udały się na wycieczkę na wrocławski rynek. Ich celem było odszukanie wrocławskich krasnali, które są poukrywane w różnych zakamarkach naszego pięknego miasta. Dzieci zgodnie naliczyły 62 krasnale!!! Zwieńczeniem ich trudów była wizyta w Manufakturze Lizaków "Słodkie Czary Mary". Najmłodsi uczestniczy naszej wyprawy wraz ze swoimi opiekunami mogli wykonać dla siebie przepysznego, malinowego lizaka. Mniam!  
Jakub Ranosz

WARSZTATY W PIEKARNI I ZDOBYCIE ŚLĘŻY

W połowie czerwca uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Sobótki. Dzieciom przyświecały dwa cele ̶ poznanie pracy piekarza i zdobycie najwyższego szczytu Przedgórza Sudeckiego - Ślęży. Ten drugi cel nie był łatwy do osiągnięcia.
Ślęża, mimo niewielkiej wysokości, wymagała od dzieci sporej determinacji. Wędrówkę na szczyt umiliły im piękne widoki, ciekawe rzeźby skalne i rośliny, które wzbudziły niemały zachwyt.
Nagrodą za ogromny wysiłek było upieczenie kiełbasek przy ognisku i zaśpiewanie ulubionych piosenek. Na szczęście uczniowie mieli okazję do upieczenia własnych bułeczek, które świetnie sprawdziły się przy ognisku.

Malwina AntosiewiczStrona 1 z 113 1 2 3 4 > >>