Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni
 
 
Nawigacja
.:Szkoła:.
  Strona Główna
  Historia Szkoły
  Nadanie imienia
  Patron
  Dokumenty szkoły
  Rada Rodziców
  EWD 2015/2016
  EWD 2016/2017
  Współpraca z uczelniami
  Koncepcja pracy
  Misja szkoły
  Realizowane projekty
  Opieka profilaktyczna
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Biblioteka
  Plan lekcji
  Kalendarz
  Linki
  Webmaster
  Zapisy do Szkoły-druki
  Galeria

Dla uczniów
  Pedagog
  Dzwonki
  Świetlica
  Gimbus
  Zajęcia pozalekcyjne
  Regulamin ucznia
  Rzecznik Praw ucznia
  Wykaz Podręczników
  Gazetka Szkolna

Dla rodziców
  Działania profilaktyczne
  Procedury szkolne
  Poradnik dla rodziców dzieci 6 i 7 -letnich
  Stypendia naukowe dla uczniów
  Film - Jak używać mózgu w szkole? Wyzwania dla neurodydaktyki.

Nauczyciele
  Ustawy i rozporządzenia
  Ochrona nauczyciela jako funkcjonariusza publicznego

Lutynia
  Historia
  Bitwa pod Lutynią
  Zabytki
  Ciekawostki
  Parafia
  Ośrodek zdrowia
  Poczta
  Firmy
  Gm. Miękinia
  OSP


Przyjaciele

WSPOMNIENIA Z BOLKOWA, KRZESZOWA I CHEŁMSKA ŚLĄSKIEGO

W połowie maja trzecioklasiści uczestniczyli w pielgrzymce dziękczynnej do Krzeszowa. W Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, u stóp najstarszego obrazu maryjnego w Polsce „Madonny z Dzieciątkiem”, złożyli swoje dziękczynienie za dar przyjęcia I Komunii Świętej. Uczniowie z wielką radością modlili się i śpiewali pieśni, żarliwie uczestnicząc we mszy świętej. Wycieczka stała się również okazją do zwiedzenia monumentalnej bazyliki i zamku w Bolkowie, z którym związana jest legenda o ukrytym skarbie i cieniu ściętego błazna, który od czasu do czasu pojawia się w zakamarkach murów zamkowych. Zwieńczeniem  pielgrzymki była wizyta w urokliwym Chełmsku Śląskim, gdzie w drewnianych domach tkaczy o nazwie „Dwunastu Apostołów” uczniowie wysłuchali ciekawej lekcji o wyrobie lnu. Uczestniczyli także w warsztatach artystycznych. Pobyt w tych niezwykłych miejscach wzbudził w małych pielgrzymach duchową refleksją i napełnił ich optymizmem.


Malwina Antosiewicz
Zmiana godzin sekretariatu

Ze względu na urlop pracownika sekretariatu będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.30 do 09.06.17. 


Podziękowania od Starosty

Zapisy na półkolonie letnie w ZS Lutynia

Rozpoczynamy zapisy na półkolonie letnie w terminie od 17 lipca do 28 lipca (  dwa turnusy). Koszt jednego turnusu to 150zł.
Zapisy potrwają do 14 czerwca.Szczegóły w sekretariacie szkoły.


Wycieczka do Czech

W dniach 18 -19.05. 2017 klasy piąte i szóste były na wycieczce w Czechach.


Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali  IQ-landię w Libercu , nowoczesne centrum nauki z planetarium i setkami oryginalnych interaktywnych eksponatów. W dziesięciu interaktywnych ekspozycjach można było wypróbować około czterystu eksponatów np. przeżyć trzęsienie ziemi, wichurę lub taniec błyskawic, spróbować ,co czuje kosmonauta podczas lotu w kosmos, odbyć podróż po ludzkim ciele, zrozumieć jak funkcjonują rzeczy wokół nas. Podczas pokazu w planetarium uczniowie przenieśli się w kosmos między planety, gwiazdozbiory, asteroidy, komety itp. Tego samego dnia w Karpaczu Górnym zwiedzali okolice Świątyni Wang, brali udział  w grach i zabawach integracyjnych oraz pieczeniu kiełbasek na ognisku. Następnym punktem wycieczki było Skalne Miasto w Adrspach . Jest to labirynt pięknych form skalnych. Uczniowie dzielnie pokonali liczne schody, drabinki, stopnie, zachwycali się urokliwymi wieżami, przesmykami, wodospadami oraz ogromnymi tworami skalnymi. Ukoronowaniem wędrówki była krótka wycieczka łodzią po jeziorku położonym wśród formacji skalnych. Wrażenia z pobytu w Czechach na pewno na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.


Maria Chrobak, Dorota Palczyńska

List Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej

Piknik rodzinny 😊 w klasie 2a

W sobotę 20 maja uczniowie klasy IIa wraz z rodzicami i wychowawcą Małgorzatą Miturą uczestniczyli w pikniku rodzinnym, w stadninie koni w Gałowie. Dzięki fantastycznej organizacji i zaangażowaniu rodziców dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Były przejażdżki na kucykach, karmienie mlekiem małych koziołków, pokazy jazdy konnej i tresury. Pani animatorka opowiadała dzieciom ciekawostki o zwyczajach koni, opiece nad nimi i jadłospisie. Nie zabrakło również dmuchańców, cukrowej waty, kiełbasek z grilla i innych pyszności. Mimo wietrznej pogody zabawa udała się wyśmienicie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania


😊

PODSUMOWANIE PROJEKTU CZYTELNICZEGO „POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO” W RAMACH AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Czytanie książek powinno towarzyszyć każdego dziecku na co dzień. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje mnóstwo satysfakcji. Znając główne cele czytania, trzecioklasiści zaprosili swoich rodziców do odbycia kolejnej niezwykłej „podróży” z książką.Ci stanęli przed nie lada wyzwaniem. Pomimo niewielkiej tremy, bardzo szybko odnaleźli się w swojej roli. Mogli nie tylko przeczytać swoim pociechom fragment książki, ale także opowiedzieć o zawodzie, który uprawiają. Dzieci wysłuchały opowieści o zdrowym odżywianiu i higienie, pielęgnacji roślin, zwierzętach egzotycznych. Mieli również możliwość obejrzenia komputera od środka. Po spotkaniu mogli uczestniczyć w krótkich warsztatach zorganizowanych przez rodziców, które miały na celu podsumowanie zdobytej wiedzy. Każdy rodzic otrzymał podziękowanie w formie dyplomu. Najważniejszym podziękowaniem był entuzjazm dzieci po przeprowadzonych zajęciach.


Malwina AntosiewiczSukces naszych uczniów na X Powiatowym Konkursie Recytatorskim twórczości naszego patrona

W rocznicę urodzin Karola Wojtyły


Dnia 18 maja 2017 roku odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Jana Pawła II zorganizowany w Publicznym Gimnazjum w Środzie Śląskiej. Wzięło w nim udział dwóch uczniów naszego gimnazjum, którzy osiągnęli spory sukces. Filip Łukasik z klasy II b zajął drugie miejsce, a Emil Szydłowski z klasy III uplasował się na trzeciej pozycji.


Laureatom – gratulujemy!


Cecylia Malz

'Powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej

11 maja 2017w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbył się kolejny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej .Zaprezentowało się na nim 15 uczestników z 7 szkół powiatu średzkiego. Wśród nich byli nasi uczniowie – w języku angielskim zaśpiewała Justyna Szlączka z kl.2a i Jakub Przelicki z kl.1a , w języku niemieckim wystąpili w duecie Agata Godzisz z kl.1b i Marcel Kiszka z kl.1a. Występ w Miękini był dużym przeżyciem dla naszych gimnazjalistów , ponieważ byli na tym konkursie po raz pierwszy. Oceniana była sprawność językowa, zdolności muzyczne oraz ogólna interpretacja. Uczniowie wykonali pięknie swoje piosenki i otrzymali dyplomy uczestnictwa.


Łucja MirowskaGMINNYM KONKURS PT. "ASY Z TRZECIEJ KLASY"

UDZIAŁ TRZECIOKLASISTÓW W GMINNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM POD HASŁEM „ASY Z TRZECIEJ KLASY”


 Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Trzecioklasiści świetnie rozumieją problemy współczesnego świata, dlatego postanowili zmierzyć się z niełatwą tematyką poświęconą ekologii i ochronie środowiska. W czasie konkursu uczniowie rozwiązywali test, zadania otwarte i krzyżówkę. Zwieńczeniem zmagań była sztafeta sportowa. W „ekologicznej” rywalizacji aż trzy klasy z Pisarzowic znalazły się na podium: uczniowie z klas III c i III d zajęli ex aequo pierwsze miejsce, a ich koledzy z klasy III b trzecie miejsce. Grupa z Miękini uplasowała się na II miejscu, podobnie jak nasi szkolni reprezentanci z klasy III a. Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.


Bardzo dziękujemy  naszemu sponsorowi-Panu Maciejowi Karczewskiemu za pyszne jabłka i soczki, którymi zostali obdarowani wszyscy uczestnicy ekologicznych zmagań.


Malwina Antosiewicz

Strona 1 z 109 1 2 3 4 > >>